1. Nigdy nie jesteś sam. – Już nigdy. Jak kroisz szynkę, kot będzie cię wspierał. Jak zostawisz otwarte drzwi do łazienki, będzie trzymał kciuki.. i miał lekki szok że nie robisz do kuwety. Będzie też kontrolować czy wszystko dobrze! Jak będziesz spać, będzie podstawiał ci z miłości swoje tyły do wąchania. Gdziekolwiek się ruszysz, będzie razem z tobą. Uwierz mi, nawet jak będziesz pracować w domu, on nie pozwoli żeby to było za długo.
  2. Ogrzewanie w nocy i zimne dni – Twe nogi, brzuch, głowa, już zawsze będą miały futrzane okrycie i mini kaloryfer.
  3. Dba o zabawianie gości – Zdrajca kładzie się kolana gości? Nieprawda! On dba o dobre maniery. 🙂
  4. Kot uczy czystości. – Tak. Zwyczajnie nie wyczyść kuwety, masz klocka pod łóżkiem. Nie umyj dokładnie fontanny, nie napije się. Nie umyj miski, nie zje (sprawdzone!)
  5. Kot uczy przyjaźni – Pies jest twoim poddanym. Kot jest przyjacielem. Z przyjacielem musisz znaleźć wspólny język i nie dasz rady go wytresować. 😉
  6. Jeśli masz dzieci na pokładzie, uczysz je wrażliwości na zwierzęta – Tłumaczyłam to kiedyś.
  7. Uczysz się tolerancji – W końcu kot nie zawsze chce się przytulać.
  8. Dzięki kotu będziesz zdrów jak ryba – Przytulanie kota obniża ciśnienie krwi, uwalnia endorfiny szczęścia. Zobacz, zawał serca nie będzie cię dotyczył.
  9. Koty potrafią uratować życie! – Kot który czuje zagrożenie, napewno będzie miauczał, krzyczał i dawał znać że coś mu nie pasuje. Może uratować od pożaru, znamy takie historie, czy też uratować członka rodziny przy udarze.
  10. Nauczysz przy kocie cieszyć się z małych rzeczy – Przecież dla kota zabawą nawet jest kulka papieru? Ma ochotę, to się bawi. Nauczysz się tej radości od niego. I drzemki po śniadaniu.
Ja, Bójka, posiadam swoich człowieków. Weź, adoptuj swojego człowieka! 🙂

Ewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *