Kocia Mamo, o co chodzi? Co, jaki ślepy miot? Co? Usypianie? ALE KTO?

Miałam się nie denerwować. Uwaga, będzie emocjonalnie.

Weźmy przykład z mojego życia. Powiedzmy Kropkę. Mamę naszego Chipa. Mama Łatki która ma swoją rodzinę, Pysi która ma dwie mamusie. Charlie..

Kropka zaszła. Nie wie że zaszła, tłumaczyłam wam. Koty w ciąży nie wiedzą że mają malutkie, wiedzą że coś jest nie tak ale dba o siebie jak może. Urodziła cztery śliczne kocięta. Wymyła je, nakarmiła. Przychodzi brutalna ręka i zabiera te dzieci i usypia.

No zwyczajnie, NIE.

Zgodnie z Ustawą Ochrony Praw Zwierząt jednym z sposobów walki z bezdomnością kocią, jest usypianie jeszcze ślepych miotów.

Ustawa *klik*

https://www.gdansk.pl/download/2019-02/123528.pdf

Wszystko fajnie.

Tylko gdzie tu jest serce ludzkie? No gdzie, ja się pytam.

Jak mówiłam. Nie mam nic przeciwko kastracji aborcyjnej. Nie mam nic przeciwko jak wypuszczacie koty. Często nic nie mówię. Zwyczajnie staram się zrozumieć. Oczywiście dostałam się do jednej kociej grupy, gdzie osobie która przygarnęła kotkę w wysokiej ciąży. Kotka urodziła. Ludzie pisali jej o uśpieniu maluchów.

No hej. Gdzie twoja empatia człowieku? Gdy idzie o karmienie, krzyczysz najgłośniej. Gdy idzie o wypuszczanie, krzyczysz. Gdy widzisz że koty mają zapewnioną opiekę, są szczęśliwe i znajdą fajne domy..

Mówisz żeby usypiać, bo robi miejsce innym kotom które czekają. Post w którym żale wyszedł, wiem. Ale chodzi mi o to że jeśli dany kot ma zapewnioną opiekę, koty będą miały szansę uszczęśliwić jakąś rodzinę. To po co je usypiać, i robić matce tych kociąt większy stres.

UWAGA! Ja rozumiem. Rozumiem schroniska, które nie wyrabiają. Rozumiem wielkie fundacje.

Ale nie rozumiem małych ludzi, którzy podejmują takie decyzje.

Sama bym takiej nie podjęła. Nigdy.

To jest ta mała sprawa, które sprawia że czuję się źle. Której osobiście mówię nie.

Posłucham też innych opinii, w komentarzach. Zapraszam. 🙂 Tylko kulturalnie! 🙂

Ewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *